USD $ EURO € ALTIN

TAV Technologies, Orta Asya'da büyümeye devam ediyor

13 Aralık 2022 04:31

TAV Technologies, Orta Asya'da büyümeye devam ediyor


İSTANBUL (AA) - TAV Havalimanları'nın iştiraki TAV Technologies tarafından geliştirilen IATA sertifikalı Common Use Passenger Processing System (CUPPS) çözümü, Batı Kazakistan'ın giriş kapısı Aktöbe Havalimanı'nda kullanılacak.

TAV Havalimanları'ndan yapılan açıklamaya göre, farklı havalimanı, hava yolu ve yer hizmetleri teknik sistemlerinin ortak bir platformdan kullanımına olanak sağlayan CUPPS'den birbirinden farklı iş istasyonlarında faydalanılıyor. Sistemle aynı zamanda, check-in ve uçağa biniş gibi yolcu işlemleri de sektör standardı teknolojilerle otomatize ediliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Technologies Genel Müdürü M. Kerem Öztürk, teknoloji uzmanlıklarını dünyanın dört bir yanındaki havalimanlarında geniş kitlelerle buluşturdukları için heyecanlı olduklarını belirterek, 'İnovasyona olan tutkumuz. bizi dijitalleşmeye odaklanmaya, yeni müşterilere çözümler sunmaya ve yolcu memnuniyetini iyileştirmeye teşvik ediyor. Gerçekleştirdiğimiz bu ortaklıkla Aktöbe Havalimanı'nda geliştirdiğimiz son teknoloji çözümlerini sunmaktan gurur duyuyoruz.' ifadelerini kullandı.

- 'Sistem, yolculara daha iyi hizmet sunmak ve operasyonel kaliteyi yükseltmek için dijital altyapımızı güçlendirdi'

Aktöbe Uluslararası Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Dastan Maliyev de 'CUPPS, tüm yolcu işlem noktalarında kritik yolcu akış verilerini gösteren son derece özelleştirilebilir bir çözüm. Sistem, yolculara daha iyi hizmet sunmak ve operasyonel kaliteyi yükseltmek için dijital altyapımızı güçlendirdi.' değerlendirmesinde bulundu.

Asya ile Avrupa arasında önemli bağlantı noktalarından biri olan Aktöbe Uluslararası Havalimanı, büyük ölçekli petrol, gaz, madencilik gibi projelerle ülkenin batısındaki sanayi bölgesine hizmet veriyor. Tek hissedarı Aktöbe Bölgesi Maliye Departmanı olan havalimanından halihazırda 15 destinasyona (Nur-Sultan, Almatı, Aktau, Atyrau, Türkistan, Uralsk, Tiflis, İstanbul, Antalya, Şarm El-Şeyh, Moskova, Kazan, Bakü, Phuket, Dubai) direkt uçuş bulunuyor.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.