USD $ EURO € ALTIN

MÜSİAD, Baltık ülkeleri büyükelçileri ile Hataylı iş insanlarını buluşturdu

08 Aralık 2022 10:37

MÜSİAD, Baltık ülkeleri büyükelçileri ile Hataylı iş insanlarını buluşturdu

İSTANBUL (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), bazı Baltık ülkeleri büyükelçileri ile Hataylı iş insanlarını bir araya getirdi.

MÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu koordinasyonunda düzenlenen Anadolu Ekonomi Diplomasisi programının 7'ncisi MÜSİAD Hatay şubesi ev sahipliğinde Estonya, Letonya ve Litvanya'nın Ankara büyükelçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Annely Kolk, Letonya'nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars ve Litvanya'nın Ankara Büyükelçisi Ricardas Degutis'in katılımıyla düzenlenen etkinlikte, bölgesel iş ve yatırım fırsatları kapsamlı şekilde ele alındı.

MÜSİAD Hatay şubesinde düzenlenen etkinlikte, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve MÜSİAD Diplomatik İlişkiler Komisyonu Başkanı Osman Nuri Önügören değerlendirmelerde bulundu.

Program kapsamında büyükelçiler, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve İskenderun Belediye Başkanı Tosyalı'yı ziyaret etti.

MÜSİAD Anadolu Ekonomi Diplomasisi kapsamında ayrıca, Osmaniye OSB RAL Geri Dönüşüm Fabrikası, Osmaniye'deki Tosyalı Toyo Çelik​​​​​​​ Fabrikası ve CRT Metal Fabrikaları ziyaret edilerek çalışmalara yönelik bilgi alındı.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.