USD $ EURO € ALTIN

DDTECH’in yerli dijital çözümleri Bakü’de görücüye çıkıyor

26 Kasım 2022 08:01

DDTECH’in yerli dijital çözümleri Bakü’de görücüye çıkıyor


İSTANBUL (AA) - Dijital Dönüşüm Teknoloji Hizmetleri AŞ (DDTECH), 2 Aralık’ta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Türkiye Finans Sektörü Liderler Zirvesi’nde geliştirdiği ürün ve hizmetleri Azerbaycan’ın öncü kurumlarına anlatacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, şirketlerin dijital dönüşüm ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca ürün ve çözümler üretme hedefiyle 2018 yılında kurulan DDTECH, 2 Aralık’ta Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilecek Türkiye Finans Sektörü Liderler Zirvesi’nde geliştirdiği ürün ve hizmetleri Azerbaycan’ın öncü kurumlarına tanıtacak. Zirve, Türkiye’de geliştirilen bankacılık, sigortacılık ve teknoloji çözümlerinin Azerbaycan’a ihracı konusunda iki ülkenin önde gelen şirketlerini bir araya getirecek.

- 'Kardeş Azerbaycan’ın dijital dönüşüm yolculuğunda rol almaktan büyük mutluluk duyuyoruz'

Açıklamada görüşlerine yer verilen DDTECH Genel Müdürü Dr. Tanay Evliya, iki yıldır Azerbaycan’ın dijital dönüşümüne yardımcı olmak amacıyla çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, bu sene de DDTECH bünyesinde geliştirilen ürün ve çözümleri Azerbaycan’ın öncü firmaları ile paylaşacaklarını bildirdi.

Evliya, şunları kaydetti:

“DDTECH’te kurumların dijital dönüşüm ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirdiğimiz yerli ve milli çözümleri, sektörel ihtiyaçlara uygun şekilde tasarlayarak gerekli yazılım ve servislerle birleştiriyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana pazarda farklılaşmak isteyen müşterilerimizin dijital dönüşüm ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca projeler yürütüyoruz. Bu kapsamda kardeş Azerbaycan’ın dijital dönüşüm yolculuğunda rol almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.”

Bugün telekomünikasyon, bankacılık-finans ve hizmet sektörleri olmak üzere pek çok alanda faaliyet gösterdiklerini aktaran Evliya, “2023’te yerli teknoloji ihracatımızı Azerbaycan üzerinden Orta Asya’nın yanı sıra Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine de gerçekleştirmek için yatırımlarımıza hız verdik. Bu hedefimizi destekleyici bir adım olarak da Azerbaycan ve Estonya’da birer ofis açtık. Ayrıca İngiltere’de bir ofis kurma çalışmalarımız sürüyor.” ifadelerini kullandı.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.