USD $ EURO € ALTIN

Slush, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde Türk startupları girişimlerini tanıtacak

17 Kasım 2022 10:31

How Slush gave Finland its mojo back | Tyson & Blake Group


17-18 Kasım tarihleri arasında Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gerçekleşecek olan, Avrupa'nın en önemli teknoloji ve startup etkinliklerinden Slush'ta, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde Türk startupları girişimlerini tanıtacak. Küresel çaptaki girişim sermayesi fonlarının ve teknoloji girişimlerinin en üst seviyede temsil edildiği Slush'ta Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, startuplar ve Türkiye startup ekosisteminden önde gelen paydaşlar "Invest in Türkiye" mesajı verecek.

Girişim sermayesi fonları başta olmak üzere finansal yatırımcılar ve uluslararası girişimlerin bir araya geleceği teknoloji ve startup etkinliği Slush bu yıl 17-18 Kasım tarihleri arasında Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin öncülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Varlık Fonu, İstanbul Kalkınma Ajansı ve THY başta olmak üzere ilgili devlet kurumları, teknoloji şirketleri ve girişim sermayesi fon yöneticilerinden oluşan 35 kişilik heyet Türkiye'yi temsil etmek ve küresel paydaşları ile ağ kurmak amacıyla konferansa katılacaklar. Etkinliğe katılan Türk girişimciler sunumlarını gerçekleştirecekleri yarışmalara katılarak küresel oyuncular ile rekabet edecek, ayrıca yeni müşteri ve pazarlara açılma, yatırım bulma, iş geliştirme ve uluslararası teknoloji şirketleri ile ortaklık kurma imkanı bulacaklar. Konferansı toplamda yaklaşık 12 bin kişinin ziyaret etmesi beklenirken, tüm dünyadan 4600 girişimci, 2600 yatırımcı ile buluşacak.

Slush'a ilişkin olarak yaptığı açıklamada Türkiye'nin girişim ekosisteminin gelişimine atıfta bulunan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu, "Yatırım Ofisi olarak son yıllarda aldıkları yatırımlar ile kendini ispatlayan teknoloji girişimlerimizin başarıları ve gelecek potansiyelini uluslararası platformlarda tanıtmayı ve girişimlerimizin küresele açılmalarını önemsiyoruz. Kasım ayı başında Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen ve bizim de "Invest in Türkiye" çatısı altında katılım sağladığımız Web Summit teknoloji etkinliğinin ardından Avrupa'nın en önemli teknoloji girişimi etkinliklerinden olan Slush'a da paydaş olarak katılım sağlıyoruz. Burada bizler bir yandan küresel oyuncuları ülkemizdeki teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya davet ederken 16 girişimcimiz de stantlarda girişimlerini ilgililere doğrudan anlatma imkanı bulacak.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.