USD $ EURO € ALTIN

Global Ports Holding, Prince Rupert Kruvaziyer Limanı'nını portföyüne ekledi.

14 Kasım 2022 07:59

Port of Prince Rupert named as green leader in North America - Western  Investor


Global Ports Holding, Prince Rupert Kruvaziyer Limanı'nını portföyüne ekledi.

KAP açıklaması şöyle:

Şirketimizin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc ("GPH") İngiliz Kolumbiyası, Kanada'da bulunan Prince Rupert limanının kruvaziyer operasyonlarının 10 yıl süre ile (10 yıl uzatma opsiyonu ile) işletilmesine ilişkin olarak Prince Rupert liman başkanlığı ile imtiyaz sözleşmesi imzaladığını şirketimize bildirmiştir. Prince Rupert Kruvaziyer Limanı, GPH'nin Kuzey Amerika'daki ilk kruvaziyer limanı olup, Grubun büyüme stratejisi ve global hedefleri doğrultusunda önemli bir kilometre taşıdır.

Prince Rupert Kruvaziyer Limanı, İngiliz Kolumbiyası kruvaziyer pazarının merkezinde, dünyanın en büyük kruvaziyer pazarlarından biri olan Alaska'ya sadece 65km uzaklıkta yer almaktadır. Vancouver ve Seattle kruvaziyer limanları da dahil olmak üzere bölgedeki önemli ana limanların gidiş ve dönüş güzergahında yer alması itibariyle ideal bir konuma sahiptir.

Prince Rupert Kruvaziyer Limanı ağırlıklı olarak daha küçük yolcu gemilerine hizmet vermektedir ve 2022 sezonunda yaklaşık 41.000 yolcu karşılamıştır. 2023 kruvaziyer sezonunda yolcu hacminin 80.000'e yaklaşması beklenmektedir.

Prince Rupert Kruvaziyer Limanı, daha büyük gemilere hizmet edebilecek ve yolcu hacimlerinde önemli artış kaydedebilecek bir altyapıya ve kapasiteye sahiptir. Anlaşma hükümleri uyarınca GPH kendi global deneyimi ile işletme modelini kullanarak ve yerel paydaşlarla yakın bir şekilde çalışarak, dünyanın önemli yağmur ormanlarından olan Great Bear Rainforest' ın doğal mirasını ve kültürel zenginliğini vurgulayan projelerle Prince Rupert' i öne çıkan bir destinasyon haline getirmeyi amaçlamaktadır.

KAP linki:

www.kap.org.tr/Bildirim/1079706

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.