USD $ EURO € ALTIN

Ülker'in cirosunun %38'i ihracattan

10 Kasım 2022 12:47

Ülker CEO'su Mete Buyurgan, "Türkiye operasyonumuzun ciro içindeki payı yüzde 62 ihracat ve yurt dışı operasyonlarımızın ciro içindeki payı ise yüzde 38 oldu" dedi

Ülker bu yılın 9 ayında cirosunu 19 milyar TL'ye ulaştırdı


İSTANBUL (AA) - Ülker, 2022'nin 9 ayında hem Türkiye operasyonları hem de ihracat ve yurt dışı operasyonlarıyla büyümeye devam ederek, cirosunu 19 milyar TL’ye ulaştırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ülker Bisküvi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan yazısında 2022’nin 9 aylık döneminde cirosunun 19 milyar TL olduğunu duyurdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mete Buyurgan, şirketin sürdürülebilirlik, dijitalleşme, AR-GE ve inovasyona yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “9 aylık ciromuz 19 milyar TL’ye ulaştı. Türkiye operasyonumuzun ciro içindeki payı yüzde 62 ihracat ve yurt dışı operasyonlarımızın ciro içindeki payı ise yüzde 38 oldu.” ifadelerini kullandı.

Buyurgan, Türkiye’de bisküvi ve çikolatada pazar liderliğinin güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Bölgeye baktığımızda Suudi Arabistan ve Mısır’da bisküvi kategorisinde pazar liderliğimiz sürüyor. Kazakistan’da da çikolata kategorisinde üçüncü sıradayız. Türkiye’de toplam atıştırmalık kategorisinde kuvvetli bir lider olarak yolumuza devam ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.