USD $ EURO € ALTIN

Uluslararası Sağlık Hizmetlerinde “HealthTürkiye” Dönemi Başladı

09 Kasım 2022 05:12


Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nda ülkemizdeki uluslararası sağlık hizmetlerini tüm dünyaya tanıtmak ve sağlık turizmine değer katmak amacıyla oluşturulan “HealthTürkiye” markasının lansmanı gerçekleştirildi.

 

USHAŞ tarafından Sağlık Bakanlığı öncülüğü ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile oluşturulan “HealthTürkiye” markası altında hayata geçirilen HealthTürkiye Web Portali www.healthturkiye.com adresi üzerinden dünyaya kapılarını açtı.

 

Amacımız, Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde ülkemizi uluslararası sağlık hizmetleri alanında ‘Health Türkiye’ markasıyla zirveye çıkarmaktır.

Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan Sağlık Bakanları ve beraberindeki heyet, Türkiye Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile kamu ve özel sektörden üst düzey yetkililerin ve sağlık sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen programda, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan : “Sağlıktaki dijitalleşmenin ve hizmet sunumundaki tecrübelerin verdiği imkanları yakın coğrafyadan başlayarak, tüm insanlıkla paylaşıyoruz. Amacımız, Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde ülkemizi uluslararası sağlık hizmetleri alanında ‘Health Türkiye’ markasıyla zirveye çıkarmaktır. Sizlere, ülkemizi dünyanın şifa merkezi haline getirecek bu çalışmaları, hep birlikte sürdürmeyi teklif ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, sahip olduğumuz yaygın altyapıyı, yetişmiş insan kaynağını, bilim, teknoloji ve üretim gücünü sürekli daha da geliştirmekte kararlı olunduğunu, teşhis ve tedavi hizmetlerimizi, ilaçtan tıbbi cihaza her alanda kendi sağlık ihtiyacımızı karşılamanın ötesinde küresel düzeyde söz sahibi olmamızı sağlayacak bir seviyeye çıkarmak amacında olduğumuzu vurguladı.

 

“Health Türkiye” markamızla dünyada merkez ülke konumuna gelmeyi hedefliyoruz.

Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca, etkinlikte yaptığı konuşmada : “Güçlü kamu ve özel sağlık tesislerimizle, nitelikli sağlık insan gücümüzle, yüksek teknolojik altyapımız ve hizmet kalitemizle sağlığın küresel yıldızı olduğumuzu Health Türkiye markası altında tüm dünyaya duyuracağız. Health Türkiye markamızla, ülkemizin sağlık turizmi alanında tercih edilmesini sağlayarak bu alanda dünyada merkez ülke konumuna gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Sayın Bakan, konuşmasının ardından HealthTürkiye tanıtım videosunu da ilk defa kamuoyu ile paylaştı. Ayrıca etkinlikte, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız HealthTürkiye standını ziyaret ederek, Health Türkiye Web Portali işleyişi hakkında detaylı bilgi aldılar.

 

HealthTürkiye bileşenleri hakkında detaylı bilgi için https://www.ushas.com.tr/uluslararasi-saglik-hizmetlerine-cati-marka-healthturkiye/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.