USD $ EURO € ALTIN

Profen, Indo Defence Expo & Forum 2022’de Asya ülkelerinin profesyonelleri ile buluşuyor

05 Kasım 2022 05:34

Profen, Indo Defence Expo & Forum 2022’de Asya ülkelerinin profesyonelleri ile buluşuyor


İSTANBUL (AA) - Profen'in ürün ve kabiliyetleri Adex ve SAHA Expo’nun ardından Indo Defence Expo & Forum 2022'de dikkatleri üzerine çekiyor.

Profen'den yapılan açıklamaya göre, Savunma Sanayi Başkanlığı desteği ile milli katılım sağlanan Indo Defence Expo & Forum, Endonezya’nın başkenti Cakarta’da iki yılda bir düzenlenen en önemli savunma sanayi fuarlarından biri olarak dikkati çekiyor. Fuar, Kovid-19 salgını sebebiyle dört yıllık aradan sonra Jakarta'da uluslararası savunma şirketlerine kapılarını yeniden açarak yoğun ilgi gördü.

Profen, Adex ve SAHA Expo’nun ardından Indo Defence Expo & Forum 2022'de ürün ve kabiliyetlerini tanıtmaya devam ediyor. Asya bölgesinde son dönemde önemli ihracat başarılarına imza atan Türk şirketleri, Endonezya, Filipinler, Bangladeş ve Malezya'nın aralarında bulunduğu ülkelere çeşitli ürünler sağlıyor. Türk savunma sanayisi ile Profen, yeni pazar arayışı kapsamında fuara güçlü bir katılım sağladı.

Fuara katılan Türk şirketleri arasında ASELSAN, Baykar, FNSS, HAVELSAN, Nurol Makina, OTOKAR, ROKETSAN, Samsun Yurt Savunma, Sarsılmaz, STM, TAIS ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii de yer aldı.

Indo Defence Fuarı, Endonezya’nın yanı sıra Asya Pasifik ülkeleri savunma sanayi sektörü öncüleri için önemli ve stratejik bir buluşma noktası olma özelliği taşıyor. Fuar, deniz, kara ve havacılık açısından bölgedeki en önemli savunma sanayi fuarlarından biri olarak kabul edilmekle birlikte bu yıl da çok sayıda yerli ve yabancı firma ve heyet ağırladı.

Endonezya askeri ve sivil yetkililerinin yanı sıra, yakın bölge ülkeleri yetkililerinin de yoğun ilgi gösterdiği ve ağırlandığı Profen standında, askeri ürün grubu ve yürütülen savunma sanayi teknolojileri hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Profen, Asya ülkeleri ile yakın temaslar sağlayarak, yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği teknolojilerine yönelik standını ziyaret edecek olan heyetlerle görüşmeler yapmayı planlıyor. Fuar boyunca görüşmeler gerçekleştirerek, bölge ülkelerine yönelik yeni iş birliği anlaşmalarına imza atmayı hedefliyor.

Etkinliğe Profen'i temsilen İcra Kurulu Üyesi Yusuf Orbay Soydan, Savunma Teknolojileri Genel Müdürü Kamil Yüksel ve İş Geliştirme Müdürü Hamza Sanda ve Ayhan Şentürk katılım sağlıyor.

- Profen OZAN ile Silahlı Kuvvetler, mayın tehdidine karşı her an hazır

Profen’in geliştirdiği ve fuarda sergilediği AR-GE ürünleri arasında yer alan Profen OZAN Katlanabilir Metal Mayın Detektörü, TÜBİTAK teknolojisiyle yüzde 100 milli ve özgün olarak geliştirildi. Profen OZAN, segmentindeki ürünlere göre en hafif olması özelliğiyle öne çıkarak, sınır ötesi ve sınır içi intikal bölgelerinde, güvenlik güçlerinin mayın/EYP (El Yapımı Patlayıcı) aramasını hızlı, kolay ve yüksek doğrulukla yapabilmelerini sağlıyor.

- Denizde, havada, karada: Profen visioMAX

Profen visioMAX, araç bakım faaliyetlerine yönelik hazırlanan, özelleşmiş çözümler sunan, konfigürasyon tabanlı bir MRO (Maintenance, Repair&Overhaul) yazılımı olarak öne çıkıyor. Özellikle araç/sistem bakım faaliyetlerinin planlanması ve yönetimi için tasarlanan bu ürün, Profen’in, kullanıcılarına, güvenilir, hızlı, kullanıcı dostu ve modüler yazılımlarla maliyet etkin çözüm sunma hedefi çerçevesinde tasarlandı.

- Profen M&C teknolojisiyle yeni bir çağ: Profen Visionic

Makine kullanımının arttığı ve giderek dijitalleşen dünyamızda uydu yer istasyonları, veri merkezleri, binalar ve fabrikalar gibi tesislerdeki cihaz ve sistemlerin sayısı da artıyor ve bunların özellikleri çeşitleniyor. Bu durum ise bu tesislerin etkin bir şekilde izlenmesini ve kontrol edilmesini zorlaştırıyor. Profen Visionic Yönetim Sistemi, tüm bu zorlukların üstesinden gelmek ve gereksinimleri sağlamak için geliştirilmiş, esnek ve güçlü bir yönetim sistemi çözümü olarak öne çıkıyor.

- Profen Mobil Telemetre Yer İstasyonu

Profen Mobil Telemetre Yer İstasyonu, uçak, helikopter, İHA/SİHA gibi hava platformlarından telemetri verilerini topluyor, analiz ediyor, saklıyor ve kullanıcıya sunuyor. Cihaz, taşınabilir ve treylere monteli Telemetri İzleme Anten Sistemi ve Operasyon Şelterinden oluşuyor.

Cihaz, kara yolları ve ulaşım yönetmeliklerine uygun bir durumda bulunuyor. Hızlı anten açma/ katlama ve kurulum özelliklerine sahip. Telemetri Yer İstasyonu’nun monitör ve kontrol (M&C) sistemi, yerel yönetim olanakları sağlıyor. Görev kontrol merkezleri ile uyumlu çalışan sistem, bütünsel uzaktan yönetim kabiliyetine de sahiptir ve bu sayede, diğer sistemlere sorunsuz olarak entegre olabiliyor.

Ayrıca Profen 2.4M, 3.5M, 5.5M ve 6.0M XY Anten Sistemleri de gözlem ve görüntüleme, uzaktan algılama, uydu iletişimi ve TT&C dahil tüm LEO, MEO ve GEO uygulamalarında kullanım için ideal durumda bulunuyor.

Profen taşınabilir antenler (Flyaway & Manpack) grubundan Profen PTA serisi taşınabilir anten sistemleri ise özellikle mobilite gerektiren VSAT uygulamaları dikkate alınarak geliştirilmiş, kolay taşınabilir, hızlı kurulabilir uydu anten sistemleri olarak öne çıkıyor.

Reflektör karbon fiberden, gövde ve diğer aksamlar alüminyum ve diğer kompozit malzemelerden üretilmiş, yapısı itibarıyla zorlu koşullarda bile çalışabilecek özellikte bulunuyor. Her türlü taşıma aracının yanı sıra sırtta da taşınıp, araçların ulaşamadığı yerlerde de kullanılabiliyor.


İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.