USD $ EURO € ALTIN

MÜSİAD EXPO, iş dünyasını İstanbul'da bir araya getirecek

31 Ekim 2022 14:41


İSTANBUL (AA) - MÜSİAD EXPO, dünyanın dört bir yanından iş insanlarını 2-5 Kasım'da TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde bir araya getirecek.


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinden (MÜSİAD) yapılan açıklamaya göre, MÜSİAD tarafından 2 yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı, bu yıl 19'uncu kez kapılarını açacak.


TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuar, 26. Uluslararası İş Forumu Gıda Güvenliği ve Neslin Muhafazası Zirvesi, D8 Büyükelçiler Zirvesi ve çeşitli etkinlikler ile 'ticari diplomasinin de kalbi' olacak.


Açıklamada görüşlerine yer verilen MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, yerli ve milli teknolojilerin küresel pazarlara tanıtılmasında önemli bir rol üstlenen MÜSİAD EXPO'nun, barındırdığı fırsatlar ile ticarete yön vereceğini vurguladı.


Kıtaları birleştirecek bir ticaret ağı kurulduğunu, dünyanın dört bir yanından iş insanları, sanayiciler ve girişimcilerin İstanbul'da bir araya geleceğini aktaran Asmalı, şunları kaydetti:


'MÜSİAD fuarları, 1993'ten bu yana Anadolu'nun güçlü potansiyelini dünyaya tanıtan en önemli vitrin projelerinden biri oldu. Düzenlendiği her yıl etki alanını daha da genişleten MÜSİAD EXPO, tarihinin en büyük katılım oranıyla 2 Kasım'da kapılarını açacak. 25 bin metrekarelik fuar alanımızın tümünü kullanıyoruz. 60'ı aşkın ülkeden 1.500'den fazla iş insanından oluşan alım heyetleri fuarımızda doğrudan muhataplarıyla bir araya gelme imkanı bulacak.


MÜSİAD EXPO için oluşturduğumuz ekiplerimiz, bu yıl çok titiz bir çalışma yürüterek ürün ve hizmet bazlı eşleştirmeler gerçekleştirdi. Bu minvalde fuar sırasında düzenlenecek B2B görüşmelerden maksimum düzeyde verim almayı hedefliyoruz. Ülkemizin ihracatına doğrudan katkı sağlayacak bu büyük buluşma, çok kültürlü ve geniş kapsamlı yapısı ile bölgesel ve küresel ticarete de yön verecek.'

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.