USD $ EURO € ALTIN

UİB, YURT DIŞI ALIM HEYETLERİNİ AĞIRLAMAYI SÜRDÜRÜYOR

18 Mayıs 2023 05:57

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), dünyanın farklı noktalarından firma yetkililerini başta Bursa olmak üzere yurdumuzun dört bir yanında faaliyet gösteren ihracatçılarımız ve ihracatçı adaylarımız ile buluşturmaya ve firmalara yeni pazarlara açılma anlamında köprü kurmaya devam ediyor.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği organizasyonu ile Filipinler'in önemli zincir mağazalarından “Rustan Group of Companies (Rustan's Malls)” bünyesinde yer alan ithalatçı RPG Distribution Services Inc. Firması'nın özel nitelikli alım heyeti UİB merkezinde Bursalı firma temsilcileri ile bir araya geldi. Gıda, kozmetik, kimyevi madde, kişisel bakım gibi geniş bir yelpazede uluslararası markaların distribütörlüğünü yapan firmanın yetkilileri Bursa dışında İstanbul, İzmir ve Mersin gibi illerde de çeşitli temaslarda bulundular.

UİB ev sahipliğinde Bursa'da yapılan iş görüşmeleri organizasyonuna Bursalı firmaların yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Mersin, Gaziantep, Aydın ve Hatay'dan gelen Türk firmaları katıldı ve Filipinler'in en büyük ithalatçılarından biri olan RPG'nin üst düzey temsilcilerine ürünlerini tanıtma fırsatı yakaladı.

UİB ve bünyesindeki birliklerin organizasyonları ile düzenli aralıklarla gerçekleştirilen buluşmalarla Bursalı firmaların dünya çapında yeni pazarlara ulaşabilmeleri için gerekli tüm adımlar atılıyor ve firmaların yoğun katılımları ile Bursa'nın dünyaya açılan kapıları çoğaltılıyor. İki taraflı olarak verimli ve olumlu geri dönüşleri ile Bursalı firmaların dünya çapındaki pazar alanlarının genişletildiği görüşmelerle bir yandan da Bursa'nın ekonomik hacmi büyütülüyor.


İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.