USD $ EURO € ALTIN

Dardanel, Barselona Seafood Expo Global’de vitrine çıktı

29 Nisan 2023 06:19

Dardanel, Barselona Seafood Expo Global’de vitrine çıktı

İSTANBUL (AA) - Barselona’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük deniz ürünleri fuarı Seafood Expo Global’e katılan Dardanel, fuarın en çok ilgi gören markalarından biri oldu.

Dardanel açıklamasına göre, Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel, bünyesine kattığı marka ve ürünlerle 25-27 Nisan'da Barselona’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük deniz ürünleri fuarı Seafood Expo Global’deki yerini aldı.

Dardanel, geniş bir yelpazede sunduğu lezzetleriyle fuarın en çok ziyaret edilen stantlarından birine ev sahipliği yaptı. Marka aynı zamanda Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen’in katılımıyla 150 ülkeden deniz ürünleri sektörünün profesyonelleriyle buluştu.

Açıklamada, fuara katılmalarıyla ilgili görüşlerine yer verilen Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, 'Girişimlerimiz, markalarımız, yatırımlarımız ve inovatif ürünlerimizle Dardanel markasını her yıl bir adım daha ileri taşıyoruz. 29 ülkeye ihracat yapan global bir Türk şirketi olarak dünyadaki en büyük deniz ürünleri üreticilerinden biri olmayı hedefliyoruz.

Bu vizyonla dünya çapında büyük fuarlara katılmayı önemli buluyoruz. Bu yıl yine Barselona’da çok başarılı bir fuar süreci geçirdik. Bu başarımızı diğer fuarlara da taşımayı planlıyoruz. Mayıs ajandamızda İtalya’daki Tuttofood ve sonbaharda Köln’de düzenlenen Anuga fuarı bulunuyor.' ifadelerini kullandı.

2022 yılında 2021’e göre dolar bazında yüzde 35 büyüme gerçekleştirdiklerini belirten Önen, yakın gelecekte bu rakamı katlayarak büyütmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

-Barselona’ya midye dolma çıkarması

Açıklamada aktarılanlara göre, Türkiye’nin sevilen sokak lezzeti midye dolmayı Barselona’ya taşıyan Dardanel, fuarın en dikkati çeken markalarından oldu. Ziyaretçilere, Dardanel’in Çanakkale Boğazı’ndaki yatırımı olan çiftlikte, Türkiye’de ilk kez kullanılan Batea üretim teknolojisiyle yetiştirilen midyelerle hazırlanmış Dardanel Midye Dolma ikram edildi.

Mediterranean Mussels markasıyla sunulan ve bir Türk lezzeti olan midye dolma, yapılan tadımlarda ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Bir süre önce faaliyete geçen midye üretim çiftliğinden hasat edilen midyeler, Dardanel güvencesi ve lezzetiyle paketli ve donuk halde tüketicilerle buluşturuluyor.

Dardanel fuarda, geniş ürün gamının yanı sıra global büyüme vizyonu çerçevesinde bünyesine kattığı Yunanistan’ın köklü deniz ürünleri markası Kallimanis ile de yer aldı ve bu marka altındaki ürünlerinin tanıtımını da gerçekleştirdi.

Avrupa’da su ürünleri pazarının merkezi konumundaki Barselona, bu alanda birçok global etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en büyük deniz ürünleri fuarı olan Seafood Expo Global’e her yıl 29 bini aşkın alıcı, tedarikçi, medya mensubu ve sektör profesyoneli katılıyor. Yeni ürünlerin potansiyel alıcılarla buluştuğu fuar, deniz ürünleri endüstrisinin buluşma noktası niteliği taşıyor.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.