USD $ EURO € ALTIN

Durak Tekstil, Interzum 2023’te iplikten daha fazlasına odaklandığını gösterecek

15 Nisan 2023 05:23

İhracat pazarlarında başarıyla büyümesini sürdüren Durak Tekstil, Interzum 2023 fuarında yüksek performanslı, üstün kaliteli, sürdürülebilir ve teknik ipliklerini sergileyecek.

Önde gelen endüstriyel dikiş ve nakış iplikleri üreticilerinden Durak Tekstil, 9-12 Mayıs tarihleri arasında Almanya Köln’de gerçekleştirilecek Interzum 2023 fuarında küresel yatak ve iç mekan dekorasyon yan sanayi ile buluşacak. Salon 10.1 Stant C019’da yer alacak olan Durak Tekstil, bu önemli tedarik fuarında doğa, teknoloji ve sanat odaklı konseptini gözler önüne sererken, zengin ürün portföyünde yer alan ipliklerden bir seçki sunacak.

İki yılda bir düzenlenen Interzum fuarına büyük bir heyecanla katıldıklarını söyleyen Durak Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Direktörü Yiğit Durak, fuarın bu yıl daha da hareketli olmasını beklediklerini kaydetti. Durak; “Artık daha net bir şekilde, pandeminin etkilerinin atlatıldığını ve küresel pazarda ciddi bir canlanma olduğunu görüyoruz. Bölgesel, siyasi ve ekonomik belirsizliklere karşın endüstriyel canlanmanın fuara olumlu yansıyacağını düşünüyoruz. İhracat odaklı bir tekstil firması olarak hem vizyonumuzu paylaşmak hem de ürünlerimizi sunmak için Interzum 2023 ideal bir platform olacak” dedi. Her pazara hitap eden endüstriyel dikiş ve nakış ipliklerine sahip olduklarını belirten Durak, fuarda hedef pazarları arasında yer alan Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ile Orta Doğu’dan gelen ziyaretçilerle buluşmayı beklediklerini ifade etti.

Uluslararası fuarlara katılımın ihracat için önemli bir kanal oluşturduğunu belirten Durak, yeni müşteriler ve iş ortaklarıyla tanışmak, yeni siparişlerle dönmek amacıyla Interzum 2023 için tüm hazırlıklarını yaptıklarını söyledi. Durak Tekstil’in 2022 yılında Turquality Marka Desteği Programı’na kabul edildiğini hatırlatan Durak, bunun ihracat çalışmalarına ve yurt dışı yatırımlarına ciddi katkı sağlayacağını dile getirdi.

Durak Tekstil sadece ürünlerini değil, vizyonunu da paylaşacak

Fuarda özellikle yatak sektöründe üretim verimliliğini artırmaya odaklanan ürünlerini öne çıkaracaklarını açıklayan Yiğit Durak, bunun yanı sıra, GOTS ve GRS sertifikalı sürdürülebilir ipliklerin de tanıtılacağını ifade etti. Durak sözlerini şöyle sürdürdü; “Durak Tekstil olarak ürün portföyümüzü ve kurumsal vizyonumuzu doğal, teknolojik ve sanatsal konseptlerde geliştirmeye devam ediyoruz ve katıldığımız bütün fuarlarda bu güçlü yanımızı endüstri profesyonelleriyle paylaşıyoruz. Birçok farklı sektöre hitap eden dikiş ve nakış ipliklerimiz bu üç özelliği ile üreticilere ciddi avantajlar sağlıyor. Genel olarak, pazarda ürünlerin teknik özellikleri daha net görülürken, sürdürülebilir tarafları biraz daha muğlak kalabiliyor. Günümüzde sürdürülebilirlik sadece geri dönüşüm ile sınırlı değildir. Geri dönüştürülmüş elyaflardan iplikler üretmenin yanı sıra, doğal kaynakların korunması için de verimli çözümlere sahip olmanız gerekiyor. Durak Tekstil doğal kaynakların korunması, ham maddelerin verimli kullanılması ve enerji tasarrufu sağlanması gibi alanlarda gerek üretimiyle gerekse de ürünleriyle katkı sağlıyor.”

Yüksek performanslı, sürdürülebilir ve teknik iplikler Durak Tekstil standında

Interzum 2023 ziyaretçileri Durak Tekstil standında oldukça zengin bir ürün portföyü ile karşılanacak. Farklı kalınlıklarda ve ebatlarda sunulan DURAK Duma® masura ipliği, özel yapısı ve bitim işlemleri ile üretimde yüksek verimliliği mümkün kılar. Birçok farklı sektöre hitap eden Durak Duraless® ipliği mekik içine konularak masura prensibinde çalışır. Farklı kalınlıklarda ve çeşitli masura boyutlarında sunulan ürün, aynı zamanda dikiş performansını ve kalitesini artırır.

Çeşitli etiket numaralarında üretilen Poly- Strong PP ve Poly- Strong PC iplikleri ile farklı kumaşlarda mukavemeti yüksek ve mükemmel dikişler üretilebiliyor.

Durak Durafix® ipliği de yüksek hızlı dikiş işleminde aşınmaya, kimyasal etkilere karşı direnç göstererek mükemmel dikiş performansı sunar. Kartelasında bulunan parlak renkleri ve dayanıklı yapısıyla yatak endüstrisinin tüm taleplerini karşılayan bir dikiş ipliği özelliğindedir. Yüksek mukavemetli tekstürize polyesterden üretilen dikiş ipliği DURAK Duratex®, üstün elastikiyeti ve düşük çekme değerleriyle hacim ve esneklik gerektiren dikişler için mükemmel performansı garanti eder.

Güç tutuşma özelliğiyle öne çıkan DURAK Fire Safe P-Aramid® ipliği yatak, iç mekan, konaklama tesisi tekstilleri ve otomotiv endüstrisi için en yüksek standartları karşılıyor. %100 kesik elyaf para aramid ham maddeden üretilen bu dikiş ipliği 500°C’ye kadar ısıya dayanabiliyor.

Durak Tekstil’in sürdürülebilirlik ve fonksiyonel tekstiller alanındaki geliştirmeleri de bir diğer önemli segmenti oluşturacak. Bu alanda şu iplikler yer alacak: Durak Durafix Eco®, Durak Polysoft Eco®, Durak Polyjet Eco®, Durak Polystrong(PP) Eco ve Durak Duratex Eco®.

Dikiş ve nakış uygulamalarında doğallık isteyenler için özel geliştirilen Durak Tekstil lyocell iplikleri de ziyaretçilerin ilgisini çekecek. Lyosense nakış ipliği ve Lyostitch dikiş ipliği %100 doğa dostu, sürdürülebilir ürünler olarak moda ve giyim alanında yoğun olarak tercih ediliyor. %100 organik pamuktan üretilen Duracotton Bio dikiş ve nakış iplikleri de stanttaki diğer bir organik çözümü oluşturacak.

Son dönemde Ar-Ge çalışmalarıyla teknik alanda yeni çözümler geliştiren ve pazara sunan Durak Tekstil, Interzum fuarında Durak SilverPro ipliğini lanse edecek. Yüksek iletkenlik özelliğine sahip, bu gümüş kaplı poliamid nakış ipliği akıllı tekstil uygulamaları için özel olarak tasarlandı.

9-12 Mayıs tarihlerinde Interzum 2023 fuarını ziyaret edenler, Salon 10.1 Stant C019’da Durak Tekstil’in yeniliklerini yakından görebilecek ve firma yetkililerinden detaylı bilgiler alabilecek.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.