USD $ EURO € ALTIN

canias4.0, Güney Kore’nin en büyük fuarı SFAW'da tanıtıldı

03 Nisan 2023 05:12


canias4.0, Güney Kore’nin en büyük fuarı SFAW'da tanıtıldı

İSTANBUL (AA) - IAS Korea, Güney Kore'de düzenlenen en büyük akıllı fabrika fuarlarından Smart Factory & Automation World 2023'e katılırken fuarda bütünleşik teknoloji çözümleri sunan canias4.0 ilgi gördü.

IAS açıklamasına göre, Güney Kore’nin başkenti Seul’de 8-10 Mart'ta düzenlenen uluslararası fuarda, Endüstri 4.0 teknolojileri gündem oldu.

500’den fazla firmanın katılımıyla gerçekleştirilen dev etkinlikte IAS Korea ekibi de canias4.0 standıyla yer aldı. IAS Korea ekibi, katılımcılardan yoğun ilgi gören canias4.0 standında ziyaretçileri ağırladı.

Fuarda, global teknoloji firması IAS’nin canias4.0 markası çatısı altında sunduğu caniasERP, canias4.0 IoT Çözümleri ve Industrial Application Objects (IAO) ürünleri tanıtıldı.

Üç gün süren fuar boyunca canias4.0 standında IAS’nin sunduğu çözüm ve hizmetlerle ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Fuarın en çok ziyaret edilen stantları arasında bulunan canias4.0 standı, binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Etkinlik sonrasında fuar ile ilgili görüşlerini aktaran IAS Korea Ülke Yöneticisi Murat Karslı:

“SFAW fuarında 'Smart Factory & canias4.0' başlığı altında dijital dönüşüm için ihtiyaç duyulan tüm çözümlerin tanıtımını yaptık. Fuar standımızı ziyaret eden iş ortaklarımız Hyundai Autoever, Dfocus ve EchoIT ile son teknolojilerimiz ve caniasERP’nin yeni versiyonu 9.03 hakkında bilgi verdik. Bu fuar bizler için son yıllarda tamamladığımız projeler ve artan ülke tecrübemiz ile birlikte Kore pazarındaki bilinirliğimizi artırmak ve konumumuzu güçlendirmek için güzel bir fırsat oldu. Standımızda binden fazla ziyaretçi ağırladık” dedi.

- 'Yüksek potansiyelli fırsatlar yakaladık'

canias4.0 standında teknoloji devi Hyundai, Samsung, LG gibi firmalardan temsilciler ağırladıklarını ve yüksek potansiyelli fırsatlar yakaladıklarını belirten Karslı, “Fabrikaların uçtan uca tüm ihtiyaçlarını karşılayan, bütünleşik bir yazılımla tanışmak bazı ziyaretçilerimizi şaşırttı. Günümüzde ERP ve IOT çözümlerinin beraber kullanılması, özellikle Güney Kore gibi teknoloji kullanımının ve devlet desteğinin oldukça yüksek olduğu bir ülkede, zorunlu hale gelmişken, tüm bu ihtiyaçları tek bir çatı altında toplayan canias4.0 fuarda büyük merak uyandırdı.

Yakaladığımız bu ivmeyle beraber Güney Kore pazarındaki konumumuzu sağlamlaştırarak yeni projeler başlatmak ve bize bu pazarda referans olabilecek başarı hikayeleri elde edebilmek öncelikli hedeflerimiz arasında. Ayrıca pazarda yeni iş ortakları edinerek onlarla beraber hızla büyümeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bütünleşik teknoloji çözümleri sunan canias4.0’ın global pazarda önemli bir ihtiyaca karşılık verdiğini vurgulayan Karslı, ilerleyen dönemlerde Güney Kore’deki operasyonlarında ivme kazanacaklarını da duyurdu.

- 'Güney Kore'ye IAS olarak geliştirdiğimiz teknolojileri sunmak bizim için büyük bir gurur'

Açıklamada görüşlerine yer verilen IAS Chief Automation Officer (CAO) İbrahim Tataroğlu, dünyanın en dinamik endüstriyel ekonomilerinden birisi olan Güney Kore’de IAS canias4.0 IoT Akıllı Fabrika çözümleri tanıtmak, müşterilerin mevcut ve potansiyel ihtiyaçlarını yakından gözlemlemek ve bu ihtiyaçlara uygun çözümleri konumlandırmak adına güzel bir deneyim olduğunu ifade etti.

Tataroğlu, 'Ülkede akıllı fabrika bilinci yüksek, üretim yönetiminde yazılım ve donanım çözümleriyle sürekli iyileştirme anlayışı da yerleşik. Bu nedenle bütünleşik teknoloji çözümleri sunan canias4.0’ın standı fuarda çok yoğun bir ilgi gördü. Global bir teknoloji firması olarak, canias4.0 teknolojisini bine yakın ziyaretçiye anlattık, sorunlarına çözüm önerilerinde bulunduk.

Özellikle Güney Kore gibi tüm dünyaya teknoloji ihraç eden bir ülkeye IAS olarak geliştirdiğimiz teknolojileri sunmak bizim için büyük bir gurur. caniasERP ile bütünleşik IoT çözümümüz, IoT Box IO ve Touch IO cihazlarımız fuar süresince büyük ilgi çekti. Dünya'nın farklı yerlerinde müşterilerimize sunduğumuz bütünleşik çözümlerimizin Güney Kore’de de karşılık bulacağını, yüksek potansiyele sahip olduğunu gözlemledik.' değerlendirmesinde bulundu.


İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.