USD $ EURO € ALTIN

Aras Kargo, KOBİ’lerin e-ihracat ortağı olmaya hazır

25 Mart 2023 06:27

Aras Kargo, KOBİ’lerin e-ihracat ortağı olmaya hazır

İSTANBUL (AA) - Aras Kargo’nun ana sponsoru olduğu Bursa WORLDEF E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı 21 Mart 2023 tarihinde düzenlendi.

Aras Kargo'dan yapılan açıklamaya göre, Bursa Merinos Atatürk Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada, Bursa ve komşu illerden temsilciler, e-ticaret ve e-ihracata ilişkin bölge özelinde olanakları, iş birliği fırsatlarını ve ekosistemdeki yeni gelişmeleri değerlendirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aras Kargo Acente İlişkileri ve Kanal Yönetimi Direktörü Damla Erarslan, şirketin son yıllarda gerçekleştirdiği yatırımlarla e-ticaret ve e-ihracat alanında faaliyet gösteren tüm işletmelerin güvenilir iş ortağı olmaya hazır olduklarını vurguladı.

Erarslan, rakamlarla e-ticaretteki büyümeyi anlatarak, “Tarih boyunca ticaretin en önemli duraklarından biri olmuş bu kadim kentin, geleceğin ticaretinde oynayacağı rolü konuştuğumuz tarihi bir kavşaktayız.' ifadelerini kullandı.

Bursa'nın harekete geçmeyi bekleyen önemli bir potansiyeli olduğunu aktaran Erarslan, “2021 yılı itibarıyla ülkemizde e-ihracatının genel ihracatın yüzde 1,3’üne denk geldiğini biliyoruz. Ticaret Bakanlığımız bu oranın 2025 yılında yüzde 3-5 aralığına ulaşmasını hedefliyor. Biz Aras Kargo olarak bu hedeflerin yakalanması, hatta geçilmesi için elimizden geleni yapmaya hazırız.” değerlendirmesinde bulundu.

Erarslan, “Aras Kargo olarak, dijitalleşmede edindiğimiz yeni kabiliyetler üzerine inşa ettiğimiz Aras Digital ve Azerbaycan’da kendi markamızla hizmet vereceğimiz Aras Global yapımızla, KOBİ’lerimizin ve e-ticaret firmalarının dünyaya açılmalarında güvenilir iş ortağı olmaya devam edeceğiz. 2023’te e-ihracat adına önemli adımların atılacağını düşünüyoruz.' şeklinde konuştu.

Etkinlikte, önde gelen e-ticaret şirketlerinin temsilcileri, e-ticaret ve e-ihracat panellerinde bir araya gelerek e-ticaretin geleceğini şekillendirecek konuları ele aldı.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.