USD $ EURO € ALTIN

Doğtaş, yurt dışındaki 55'inci mağazasını Pakistan'da açtı

09 Mart 2023 08:12

Doğtaş Kelebek, Doğanlar Mobilya oldu

Yaşam alanlarına değer katan tasarım zenginliği ve kalitesiyle Türk mobilyasının dünyadaki yıldızlarından olan, uluslararası trendlerde söz sahibi konumda yer alan Doğtaş, artık Pakistanlılarında da vazgeçilmezlerinden olacak. Pakistan'ın başkenti İslamabad'ta, Pakistan ve Türk bürokrasisinden yetkililer, iş insanları, iç mimar ve tasarımcıların katılımlarıyla Doğtaş Mobilya mağazası açıldı.

New York, Londra, Paris, Lyon, Berlin, Viyana, Lozan gibi dünya şehirlerden Afrika ve Türki Cumhuriyetlere kadar 35 ülkede mağazaları bulunan Türkiye'nin global mobilya markası Doğtaş, yurtdışı atılımlarına devam ediyor. Doğtaş, Asya'nın önemli rotası Pakistan'ın başkenti İslamabad'ta Türk ve Pakistan kamuoyunun da önde gelen isimleriyle yurtdışındaki 55. mağaza açılışını gerçekleştirdi.

İslamabad şehrinin Rawalpindi bölgesindeki Builders Mall AVM'de açılan mağaza, lokasyon olarak mobilya ve yapı malzemelerin olduğu caddede yer alıyor.

5 katlı yapıda 825 m2, tek katlı olarak hizmet verecek olan Doğtaş Mobilya mağazasının açılışına Pakistan ve Türk bürokrasisinden yetkililer, iş insanları, iç mimar ve tasarımcılar, Doğtaş bayisi S.Abdullah firmasının yöneticileri katıldı.

TÜRKİYE VE PAKİSTAN'IN ÖNEMLİ İSİMLERİ AÇILIŞTA BULUŞTU

4 Mart'ta gerçekleşen açılışa katılan kamuoyunun önde gelen isimleri şöyleydi: Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, Türkiye'nin İslamabad Ticaret Müşaviri Nurettin Demir, Doğanlar Mobilya Grubu Ceo'su İsmail Doğan, Doğtaş Uluslararası Pazarlar Direktörü Taner Kırcı, Doğtaş Uluslararası Pazarlar Pazar Geliştirme Müdürü Murat Ayaz, İslamabad Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Azhar Ul Islam, Pakistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FPCCI) Genel Sekreteri Malik Sohail, İslamabad Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Naveed Malik, Tümgeneral Hasnat Amir Gilani ve İslamabad Ticaret ve Sanayi Odası'nın diğer icra ve kıdemli üyeleri.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.