USD $ EURO € ALTIN

Marubeni Corporation, Temsa İş Makinaları'nın tamamını aldı

02 Mart 2023 08:40

Marubeni Corporation, Temsa İş Makinaları'ndaki hisse payını yüzde 100'e çıkarttı


Marubeni Corporation, Temsa İş Makinaları'nın tamamını aldı.

İSTANBUL (AA) - Japonya merkezli Marubeni Corporation, Temsa İş Makinaları'ndaki yüzde 90'lık hissesini yüzde 100'e çıkartırken, hisse devrinin ardından Temsa İş Makinaları'nın ticari unvanı 'Marubeni Dağıtım ve Servis AŞ' olarak değiştirildi.

Marubeni Dağıtım ve Servis'ten yapılan açıklamaya göre, Temsa İş Makinaları'ndaki hisse devri tamamlandı.

Temsa İş Makinaları'nın yüzde 49'luk hissesini 2014 yılında alan ve 2019 yılında yüzde 90'a yükselten Marubeni Corporation, 2023'ün şubat ayı itibarıyla hisse devir sürecini tamamlayarak şirketteki payını yüzde 100'e çıkarttı.

Hisse devrinin tamamlanması sonrasında Temsa İş Makinaları, ticari unvanını 'Marubeni Dağıtım ve Servis AŞ' olarak değiştirdi.

Her biri kendi alanında dünyanın önde gelen markası olan Komatsu, Volvo Trucks, Dieci, Crown, Komatsu Joy ve Montabert markalarının distribütörlüğünü yürütmekte olan şirket ayrıca kiralama ve Platinum Used markası ile iş makinaları ve forkliftlerin ikinci el alım-satım hizmeti veriyor.

İlk olarak 1983 yılında Komatsu distribütörlüğü ile faaliyetlerine başlayan şirket, sırası ile 2010'da İtalyan teleskopik yükleyici üreticisi Dieci, 2017'de dünyanın önde gelen ağır ticari araç markası Volvo Trucks, Amerika merkezli forklift ve depo ekipmanları markası Crown ve son olarak 2022'de yer üstü maden makinaları Komatsu Joy ile Montabert kırıcılarının distribütörlüklerini üstlenerek faaliyet alanın genişletti.

İstanbul genel müdürlüğü, Gebze ve Ankara'daki teknik merkezleri, Hadımköy Volvo Trucks Center ve Adana'daki kova ve ataşman üretim merkezleri ile toplam 5 noktada 240 çalışan ile hizmet veren firma ayrıca, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan'da 50'den fazla yetkili satıcı ve servis noktasını bünyesinde bulunduruyor.


İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.