USD $ EURO € ALTIN

Tur şirketi Prontotour doktor ve teknisyenlerle afet bölgesinde

11 Şubat 2023 08:35

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi karşısında milletçe kenetlendik. Yaraları sarmak için doktor ve teknisyenlerden oluşan bir ekiple bölgeye giden Prontotour, bu zor günlerde depremzedelerin yanında!

Yurt dışı turların öncü markası Prontotour, deprem bölgelerinde yaraları sarmak için harekete geçti. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta 7.7 büyüklüğündeki Pazarcık merkezli ve ardından 7.6 şiddetinde gerçekleşen Elbistan merkezli depremler 10 ilimizi etkileyerek yüreklerimizi dağladı. Depremzedelerin yanında olmak isteyen Prontotour bölgeye başta temel gıda ve hijyen kitlerinin olduğu kolileri afet yardım araçlarıyla göndermeye başladı. Prontotour genel merkezinden hareket eden otobüslerde, rehberlerle birlikte doktorlar ve teknisyenler de bulunuyor. Valilikten alınan izinle Hatay’a doğru yola çıkan otobüsler dönüşte depremzedeleri de tahliye edecek.

Binlerce vatandaşımızın etkilendiği yıkıcı depremler karşısında çok üzüldüklerini belirten Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, “Deprem felaketi hepimizi derinden sarstı. Rehber arkadaşlarımızdan göçük altında kalanlar, hayatını kaybedenler oldu. Bu zor günlerde afet bölgesine destek olmak amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Hazırladığımız yardım kolilerini depremzedelere ulaştırmak için yoğun bir çalışma halindeyiz. Doktor ve teknisyen arkadaşlarımızın da içinde olduğu iki otobüsümüz Hatay’a hareket etti. Araçta kuru gıda, ısıtıcı, jeneratör gibi gereksinim duyulan malzemeler de var. Bundan sonraki süreçte yeni ihtiyaçları tespit edip, yetkililerle irtibatlı olarak 10 şehrimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.