USD $ EURO € ALTIN

Plastik sektörüne poex’ten bir ilk

29 Aralık 2022 05:15

“Aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüderler üreticisi Polimer Teknik, polimer kompaund sektörünün yüksek kapasite ihtiyaçlarına cevap oluşturacak ekstrüder hattını piyasaya sundu.”

Türkiye’de alanında hiçbir üreticinin bulunmadığı 2007 yılında aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüder ve ekipmanlarının üretimini yapmak üzere kurulan Polimer Teknik, poex markasıyla kompaund ve masterbatch sektörüne yenilikler sunmaya devam ediyor. Lokal ve küresel plastik pazarlarının büyümesine paralel kompaund sektöründe de artan kapasite ihtiyaçlarına cevap oluşturan poex T110 aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüder, yüksek kapasitesi ile birim üretim maliyetlerini düşürmeyi de vadediyor.

Plast Eurasia İstanbul 2022’de, 12. salon 1223A numaralı stantta sergilenen poex T110 aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüder, 108 mm vida çapına sahip, 570 kW su soğutmalı yüksek verimli Elin motor, Mayr tork limitörü, yüksek çıkış torkuna sahip Zambello redüktörüne sahip. Ayrıca Brabender gravimetrik besleyiciler ve Maag sualtı kesim sistemi ile desteklenen ekstrüder hattı, yüzde 83’e varan mineral dolgu imkanı ve saatlik 2500 kilogramlık üretim kapasitesi ile yükseklik dolgulu kompaund pazarına hitap ediyor.

Bunlarla sınırlı kalmamak üzere, müşterilerine anahtar teslimi üretim hatları kurulumu konusunda da katkı sağlayan Polimer Teknik, firmaların dijitalleşme ve endüstri 4.0 taleplerine de çözüm sunmayı hedefliyor. poex T110 hattına akuple ettiği yenilikçi bakım monitörü, tam otomatik yağlama sistemi ve kullanıcı dostu endüstriyel yazılımı ile kullanıcılarına hem kestirimci bakım hem de minimum üretim kaybı sunuyor.

Şirketin son dönemdeki yenilikçi ürünleri arasında bilimsel çalışmaları destekleyecek 16 mm vida çapına sahip poex T16 Scientific modeli ve bitkisel bazlı proteinlerden hayvansal ete muadil gıda ürünleri üreten poex T50 food ekstrüder hattı bulunuyor. Ayrıca Polimer Teknik, yılların verdiği tecrübe ile, üzerinde çalışılacak malzeme prosesine uygun vida tasarımı ve konfigürasyonu gibi teknik konularda da müşterilerini desteklemeye devam ediyor.


İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.