USD $ EURO € ALTIN

Gürok Grup/Güral: Yurt dışı yatırımları devam edecek

23 Aralık 2022 05:52

Lav LV-FRESCOS1 Fresco 3'lü Cam Saklama Kabı Seti , Mikrodalga Fırın Uyumlu  & Kilitli Kapaklı : Amazon.com.tr: Mutfak


Sofra camı ve cam ambalaj kategorilerinde Türkiye'nin önde gelen iki markası LAV ve GCA'yı bünyesinde bulunduran Gürok, "İhracatın Şampiyonları" ödüllerinde 2 kategoride 4 ödül aldı. 140 ülkeye ihracat yapan LAV markası ve 40'tan fazla ülkeye cam ambalaj ihracatı gerçekleştiren GCA markası ile Gürok'un başarısı ihracat ödülleriyle tasdik edilmiş oldu.

Cam ambalaj sanayi ve sofra camı alanında 25 yıldan bu yana faaliyet gösteren Gürok, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni"nde sofra camı ve cam ambalaj sektörlerinde 4 ödüle layık görüldü.

Gürok, 2021 yılı ihracatçılarının değerlendirildiği törende "İhracatını En Fazla Artıran Firma" kategorisinde hem cam ev eşyası hem de cam ambalaj sektöründe 2 adet birincilik ödülü, "En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firma" kategorisinde de yine cam ev eşyası ve cam ambalaj sektörlerinde 2 adet ikincilik ödülüne layık görüldü. İhracatçı Birliklerine üye firmaların 2021 yılı ihracatları esas alınarak verilen ödüller Türkiye'nin ihracatçılarını takdir ve teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

Dünyanın en büyük 5'inci sofra camı üreticisiyiz

Ödül hakkında görüş veren Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Güral konuyla ilgili şöyle konuştu: "Cam endüstrisindeki 25 yılı aşkın deneyimimizle bir yandan cam ambalaj üretiminde GCA markasıyla büyürken, diğer yandan son tüketiciye yönelik sofra camı markası LAV ile her geçen gün daha fazla hanenin sofrasında yer alıyoruz. Bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen LAV markamızı 140 ülkeye ihraç ediyoruz. Dünyanın en büyük 5'inci sofra camı üreticisi olarak, iki üretim tesisimiz ile gündelik bazda 2 milyon adet cam üretiyor, küresel ölçekte 350 iş ortağı ile 200 bin satış noktasında ürünlerimizi dünyanın her köşesinde insanlara ulaştırıyoruz

Cam ambalaj sektöründe yenilikçi yaklaşımlar

Temelleri 2015 yılında atılan grup şirketlerinden GCA ile sofra camı üretiminde önemli bir bilgi birikimi elde ettiklerini belirten Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Güral, "Sektördeki deneyim ve birikimimizi cam ambalaj sektöründe yenilikçi bir yaklaşımla bir araya getiriyoruz. GCA markamız ile uluslararası arenada cam ambalaj sektöründe öncelikli tercih edilen oyunculardan biri olma yolunda hızla ilerliyoruz. Başta Orta Doğu, Avrupa ve Afrika ülkeleri olmak üzere 40'tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Faaliyetlerimizle şirketimiz ve çalışanlarımıza olduğu kadar ülke ekonomimize de katkı sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Yurt dışı yatırımları devam edecek

LAV markasının ABD pazarında artan bir büyüme ivmesi yakaladığının altını çizen Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Güral global pazarda Türkiye'yi temsil etmek üzere New York 41 Madison'da bir showroom ve ofis açtıklarını belirtti. Yeni yatırımlarla şirketin küresel pazardaki payını ve ihracat gücünü artırmayı hedeflediklerini belirten Erol Güral şöyle konuştu: "Hacmimiz ve her geçen gün daha da yükselen satış ivmemiz ile sofra camı alanında ABD pazarında sektörün önemli bir oyuncusu olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Amerika dışında hedef pazarlarımız olan İspanya ve Fransa'da faaliyetlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. En büyük hedefimiz, pazara daha fazla hakim olup ihtiyaç ve tercihlere göre ürün geliştirerek Amerikalı ve Avrupalı tüketicileri LAV'ın yenilikçi dünyasıyla tanıştırmak. Küresel pazardaki payımızı ve ihracat gücümüzü bu ve benzeri yeni yatırımlarla daha da artırmayı hedefliyoruz."

İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.