USD $ EURO € ALTIN

Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı Destek Tutarı Artırıldı

21 Aralık 2022 05:15

İMMİB - Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı Duyurusu


İMMİB, Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarına tutarının artırıldığını duyurdu.


Duyuru şöyle;


Sayın Üyemiz,

19-21 Mart 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan'ın Riyad şehrinde düzenlenecek olan Suudi Arabistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı organizasyonu ilk kez Genel Sekreterliğimizce gerçekleştirilecektir. Söz konusu fuar tüm sektörlerden firmaların katılımına açık olup, yer kirası, stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, B2B eşleştirme hizmeti ve diğer hizmetler ile teşhir ürünlerinin İstanbul-fuar alanı-İstanbul nakliyesini (m2 başına 0,1 m3) içeren katılım bedeli 755 USD/m2, nakliye hariç katılım bedeli 710 USD/m2'dir.

Fuar katılımı, T.C. Ticaret Bakanlığı'nın 5973 Sayılı İhracat Destekleri Hakkında Kararının 7'nci maddesi çerçevesinde desteklenecek olup, Suudi Arabistan'ın hedef ülkeler arasına alınması ile desteğe esas tutar m2 başına 11.600 TL'ye (mikro ve küçük işletmeler* için 12.428 TL/m2) yükseltilmiştir. Bahse konu artırım ile nakliye dahil katılım bedelinin yaklaşık %80'i destek kapsamında geri alınabilecektir. Genel nitelikli fuarlarda destek üst limiti şu an için 150.000 TL olup, destek üst limitleri 2023 yılı başında (TÜFE+Yİ-ÜFE)/2 oranında güncellenecektir.

Katılımcı her firma için B2B ikili iş görüşmesi hizmeti de sağlanacak olan söz konusu fuara iştirak etmek isteyen üyelerimizin, 23 Aralık 2022 Cuma gününe kadar turkexpo.immib.org.tr/ linkinde yer alan Katılım Formu'nu doldurmaları ve aşağıda belirtilen banka hesabına "S. Arabistan Fuarı Avans Tutarı” açıklaması ile 1.000 USD avans tutarının yatırıldığını gösterir banka dekontunu turkexpo@immib.org.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.


İhracat taleplerinizin burada yayınlanması için iletisim@ihracathaber.com.tr adresimize yazınız.